تبلیغات
ولاردشت: گیاهان دارویی، پزشکان بی زبان - خواص زرشک

خواص زرشک

سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 10:30 ب.ظ

نویسنده : احمد قزوینی
ارسال شده در: درختان دارویی (میوه، پوست، ریشه) ،

زرشك ، داروی درمان دیابت و چاقی

جام جم آنلاین: نوعی داروی سنتی گیاهی چین برای دیابت نوع 2 و لاغری مفید است. در ادبیات چنین گفته شده، بربرین، كه در ریشه و ساقه بعضی از گیاهان وجود دارد می تواند قند خون بیماران دیابتی را كاهش دهد.به گزارش بی.بی.سی، حالا دانشمندان با آزمایش روی موش و جوندگان دیگر بدرستی این نظر پی برده اند.

دانشمندان در نشریه دیابت نوشته اند ؛ بربرین وزن بدن حیوانات تحت آزمایش را نیز كم كرد یعنی برای درمان چاقی نیز می توان از آن استفاده كرد.
بربرین از جمله در زرشك وجود دارد كه مصرف آن در فرهنگ های مختلف از جمله برای درمان اسهال تجویز شده است.
گروهی بین المللی تاثیر بربرین را در كاهش قند خون روی موشها آزمایش كردند و متوجه شدند خوردن آن باعث كاهش میزان قند خون، كم شدن چربی های موجود در جریان خون و كاركرد بهتر انسولین در بدن می شود و وزن بدن حیوان را كم می كند.
پرفسور دیوید جیمز، رئیس برنامه تحقیقات دیابت و چاقی در موسسه گاروان، در سیدنی، استرالیا گفت: ما درباره درمان دیابت نوع دوم تحقیق می كنیم كه علت بروز آن اختلال در كار انسولین است. ما حالا مدرك علمی داریم كه نشان می دهد بربرین كمك می كند انسولین خیلی بهتر كار كند.
بربرین كمك می كند انسولین قند خون را كنترل كند اما به پاك كردن جریان خون از وجود چربی هم كمك می كند و ما تصور می كنیم كه همین امر باعث می شود تا در كاهش وزن بدن هم موثر ب
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -