تبلیغات
ولاردشت: گیاهان دارویی، پزشکان بی زبان - تناسب رنگ لباس با رنگ پوست شما

تناسب رنگ لباس با رنگ پوست شما

چهارشنبه 19 آذر 1393 10:40 ق.ظ

نویسنده : احمد قزوینی
ارسال شده در: اطلاعات عمومی ،

عصردنا : بعضی به این دلیل که فکر می کنند لباس های رنگی به آن ها نمی آید یا به اشتباه فکر می کنند مشکی به آن ها بیش تر می آید، جرات و لذت پوشیدن رنگ های شاد را از دست می دهند و به رنگ های تیره محدود می شوند. حال آن که شخصیت افراد با پوشیدن لباس های رنگی بیش تر نشان داده می شود. به جای گشتن به دنبال مدل لباس برای مناسبت های مختلف، به دنبال لباس هایی باشید که به شما می آیند.

افراد تیره پوست معمولا دارای چشمان و موهای مشکی یا قهوهای تیره می باشند که در این صورت باید لباسی را انتخاب کنند که با رنگـ های تـیره مـغایرت داشـتـه بـاشـد. این مغایرت، چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می گردد.

رنگهای مناسب برای این گروه:

صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن

رنگهای نامناسب این گروه:

مشکی، قهوه ای تیره، فیروزه ای، سبز یشمی، قرمز تیره

اگر جزء این دسته افراد هستید از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره مــعـمولا" به عنوان لبـاس رسمی کار در نظر گرفـتـه شده و نمیتوان بطور کامل آن را کنار گذاشت، لذا سعی کنید بکارگیری آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.

هرچه پوستتان تیره تر باشد، لباس های روشن تر بیش تر به شما می آید. از رنگ های مشکی، قهوه ای، سرمه ای کم تر استفاده کنید و رنگ های قرمز، فیروزه ای و سبز نعنایی را هم فراموش کنید.

کدام رنگ لباس مناسب پوست شماست ؟

-افراد با پوستهای روشن معمولا" موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی یا قهوه ای روشن است. رنگی مناسب این گروه است که با رنگ پوست تضاد داشته باشد.

رنگهای مناسب برای این گروه :

آبی ملایم، قهوه ای، بژ، آبی سیر، رنگی غیر از سفید

رنگهای نامناسب این گروه :

قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی

در این گروه بطور کلی باید از رنگهای خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست به وجود آید. بکارگیری رنگهای گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

- پوستهای معمولی (نه تیره نه روشن)

افرادی که دارای چنین رنگ پوستی هستند میتوانند تقریبا" از هر رنگ لباس استفاده کنند. از آنجاییکه هر دو رنگ روشن و تیره میتواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو رنگ می توان استفاده نمود ولی بهتر است پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد.

رنگهای مناسب برای این گروه :

بژ، آبی، سورمه ای، گندمی، مشکی، صورتی

رنگهای نامناسب این گروه :

مغز پسته ای، بنفش، قهوه ای تیره، قرمز

تنها رنگهایی که در این گروه اصلا" نباید به کاربرد، رنگهای نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه ای خودداری کنید.

خوشبختانه بیش تر رنگ ها از جمله رنگ های خاکی به این نوع پوست می آیند. از رنگ سبز پسته ای، بنفش مات و کم رنگ، قهوه ای تیره هم دوری کنید.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 آذر 1393 10:41 ق.ظ