تبلیغات
ولاردشت: گیاهان دارویی، پزشکان بی زبان - یارانه کشاورز

یارانه کشاورز

یکشنبه 27 مهر 1393 01:15 ب.ظ

نویسنده : احمد قزوینی
ارسال شده در: کشاورزی ،

(یارانه کشاورز ) :

به منظور افزایش بهره وری در بخش کشاورزی در شرائط امروز جامعه و  افزایش روز افزون قیمت زمین ودر مقابل قیمت نابرابر تولیدات کشاورزی وفرا تلاش سوداگران زمین بخصوص در نواحی توریستی شمال کشورو نواحی مشابه خرید زمین با قیمتهای نجومی از طرفی کشاورزان را وسوسه نموده و از طرفی

فشار فرزندان چهت ایجاد تحول در زندگی و یا ایجاد شغل نگرانی فروش زمین را برای ما ایجاد نموده است  .لذا بطور یقین ما در آینده با مشکل کمبود مواد غذائی جامعه روبرو خواهیم شد .

    راهکار پیشنهادی جهت حفظ زمین و جلوگیری از فروش آن از سوی کشاورز نیازمند این است که مشوق زیر اعمال گردد .

الف : از محل دریافت جرائم تغییر کاربری سهمی در خور توجه بصورت سوبسید به کشاورزان فعال و تولید کننده که زمینهای خود راحفظ نموده وآنرا نمی فروشند پرداخت گردد این عامل باعث میشود کشاورز زادگان نیز همت بیشتری در حفظ زمین بنمایند . .

 ب : حتی الامکان از ورود کالاهای مشابه از خارج از کشور بخصوص در زمان تولید محصول جهت حمایت از تولید داخل جلو گیری گردد .

ج : در تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی فاکتورهای تورم وحمایتی بیشتر دیده شود .

د: هنگام وقوع بلایای طبیعی مانند برف و سرما زدگی ،خشکسالی ، سیل وزلزله خسارات جبران گردد.وسایر راهکارهای اجرایی این ایده .

ه –جهت اشتغال فرزندان کشاورزان برنامه ریزی لازم صورت گیرد .

 

اینجانب با کمال میل با پشتوانه ای از تجربیات ودل مشغولیهای موجود در بخش کشاورزی آمادگی اجرای امور فوق را دارم .

     بعنوان مثال در شهرستان نوشهر  منطقه چلک ، لتینگان ، نیرنگ ،بند پی و نقاط دیگر زمین کشاورزی را متر مربعی 200 تا 600 هزار تومان می خرند . همین کشاورز خیلی تلاش کند در یکسال از زمین موصوف یک کیلو برنج برداشت کند و بفروشد 7000 تومان بنظر او یعنی خشت طلا را تبدیل به آهن بکند  پس اگر حمایتهای جانبی نباشد ، کشاورز زمین را میفروشد و تبدیل به خشت طلا میکند بدون درد سر کاشت ، داشت و برداشت .

مگر تمامی تلاش ما دست اندرکاران این نیست که با قوانین تغییر کاربری جلوی ساخت و ساز بی رویه را بگیریم و نگذاریم زمینهای زیبا و سر سبز و حاصلخیزمان تغییر کاربری پیدا کند : راهکار موثر و منطقی پرداخت یرانه کشاورز به کشاورزان حافظ زمین است که آنهم از طریق گروه کارشناسی در مدیریتهای جهاد کشاورزی و سازمان تعاونی روستایی با ارزیابی محصول تولید شده و مشاهده میدانی امکان پذیر است .

       احمد قزوینی 

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 27 مهر 1393 02:19 ب.ظ